عضویت در سایت ورود

Login

نام كاربري
رمز عبور
ياداوري
بازيابي رمز عبور!
بازيابي نام كاربري!

عضویت در سایت

فيلدهاي ضروري *
نام
نام كاربري
رمز عبور
Verify password
ايميل
Verify email

معرفی رشته گرافیک رایانه ای

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رشته گرافیک رایانه ای

 

رشته هنری گرافیک کامپیوتری زمانی شکل گرفت که هنر جویان فارغ التحصیل رشته گرافیک فنی و حرفه ای با بازار کار فعالیتهای گرافیکی بیگانه بودند. هنر گرافیک پیامد لزوم انتشار است که هنرمند را بر آن داشته تا ابزاری قوی برای نشر پیامها برای خود جستجو کند . این ابزار جدید، کامپیوتر بود که هنرجوی گرافیک باید با آن مثل همان مداد ورنگ ، راپید راحت کار می کرد .

 

هنر گرافیک محصول فکر و اندیشه هنر مندی است که بعد از طرح ریزی و اتود اولیه باید آنرا اجرا و ارایه نماید اجرایی که گرافیست باید فکر انتشار بدون افت کیفیت برای به ثمر رساندن پیامی باشد که هنرمند لحضه های عمر خود را از آن دریغ نکرده است.

در این رشته هنری هنر جویان به مسیری سوق می یابند که بعد از فارغ التحصیل شدن از عهده استفاده حرفه ای از کامپیوتر برای اجرای فعالیت های گرافیکی بر می آیند و عملا مراحل اتود اولیه و اجرای کامپیوتری طراحی آرم، اواراق اداری ، طراحی پوستر، بسته بندی، طراحی روی جلد و فعالیتهای گرافیکی دیگر را فرا می گیرند و حتی می توانند با تلاش بیشتر بعد از فارغ التحصیل شدن از هنرستان مستقیماً وارد بازار کار شوند.

در این رشته هنر جویان طی سالهای دوم و سوم دروس تخصصی طراحی گرافیک سیاه و سفید، طراحی گرافیک رنگی ، کاربر رایانه ای ، تایپ رایانه ای،گرافیک رایانه ای رامی گذرانند وپس از فارغ التحصیل شدن از این مقطع برای ادامه تحصیل همگام با فارغ التحصیلان رشته گرافیک فنی و حرفه ای می توانند در آزمون کنکور کاردانی آموزشکده های فنی و حرفه ای در رشته گرافیک شرکت کرده وبعد گذراندن آزمون های نظری و عملی وارد دانشگاه شوند

 

 

زمینه های شغلی رشته مذکور عبارتند از:

طراحی جلدکتاب ،مجله ،نوار، بروشور، کاتالوگ ، کارت - تصویر گر و صفحه آرا - طراح نشانه ، تمبر و اسکناس - طراح گرافیک کامپیوتری -طراح حروف و خط -طراح آگهی ها و تابلوهای تبلیغاتی - کاریکاتوریست -طراحی تذهیب - طراحی پارچه ولباس

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

اخرين خبرها

خبرنامه

براي دريافت اخرين تغييرات ايميل خود را وارد كنيد
شما اینجا هستید: Home رشته ها رشته گرافیک رایانه ای